Karma dla psów z chorobami wątroby

Kochasz psy? Jeśli tak, to na pewno chcesz mieć własnego. Jednak samo posiadanie nie jest trudne, ale znacznie trudniejsze jest prawidłowe zajęcie się nim. Wynika to z faktu, że niektóre psy potrzebują nie tylko mnóstwo ruchu , ale także uwagi. Jeśli mieszkasz na wsi, to możesz sobie pozwolić na większego psa. Zwykle w takich miejscach jest mnóstwo miejsca gdzie pies może biegać, szaleć i się bawić. Najczęściej jest on wykorzystywany jako obrońca posesji, wiec jest szkolony. Nie musi to być żadne profesjonalne szkolenie , ale przynajmniej nauczenie psa zachowania się i podstawowych komend, aby nie ugryzł kogoś znajomego jeśli wejdzie na nasz teren. 

Dla mieszkających w miastach znacznie lepszym wyborem jest zaopiekowanie się psem o mniejszych gabarytach. Najbardziej popularne są yorki lub maltańczyki. Są to psy małych rozmiarów, ale bardzo waleczne i potrafi zawzięcie bronić swojego pana. Co więcej, nie zajmuj a tyle miejsca i w przypadku wyjazdu na wakacje wystarczy tylko transporter, który dla dużego psa by się nie nadawał. Jednak bez względu na to gdzie mieszkamy i jakiego psa mamy, musimy dbać o jego zdrowie. Niekiedy psom dokuczają dolegliwości związane z wątrobą. W takim wypadku, oprócz wizyt u weterynarza musimy zapewnić psu odpowiednią dietę. Nie jest jednak łatwo samemu skomponować prawidłowego posiłku. Dlatego dobrze jest posiadać odpowiednią karmę suchą, która psiakowi będziemy dawać.

HILL'S Canine l/d
Jest to karma sucha, która stworzona została z myślą o psach z niewydolnością wątroby. Z racji, że jest to narząd, który odgrywa istotną rolę w funkcjonowaniu organizmu, powinien być sprawny i zdrowy. Wątroba produkuje żółć, która jest niezbędna w procesie trawienia, składuje witaminy i minerały, oczyszcza z toksyn oraz wchłania składniki odżywcze. Bardzo dobrze się ona także regeneruje. Kiedy jest w kiepskim stanie , to odbudowa jest utrudniona. Dlatego potrzebne jest pożywienie, które ją odciąży i pomoże powrócić do prawidłowego stanu. W tym właśnie pomaga karma HILL'S. utrzymuje on prawidłowy metabolizm tłuszczów poprzez zwartość L-karnityny. Dzięki obniżonej ilości białka, wątroba nie jest obciążona. Kwasy tłuszczowe omega 3 i 6 dbają o sierść i skórę oraz układ odpornościowy psa. Zaś zwarte w karmie witaminy wspomagają wszystkie narządy wewnętrzne.