Dieta psa ze schorzeniami wątroby

Zamierzasz mieć psa? W takim razie czujesz się samotny lub po prostu kochasz te zwierzęta. Są one bardzo inteligentne i kochane. Można ich nauczyć bardzo wielu rzeczy od aportowania , aż po znajdywanie ludzi w zaspach czy narkotyków w bagażach. Pies jest także świetnym towarzyszem. Dobrze traktowany i kochany, odwdzięcza się nam także miłością, posłuszeństwem i chroni nas oraz członków rodziny. Jeśli jednak pies jest zaniedbywany, bity lub głodzony, to nie ma on ani siły ani ochoty na pomoc nam czy bycie przyjacielem. Każdy pies jest wyjątkowy i inny charakter. Ta na jakiego psa wyrośnie i czy będzie naszym przyjacielem zależy nie tylko od jego charakter, ale także od tego jak go wychowamy. Istotna kwestią jest tresura psa, ponieważ dzięki temu znajdujemy z nim wspólny język i staramy się nawzajem porozumieć. Zbliża to bardzo właściciela i jego pupila i sprawia, że tworzy się silna więź.

Choroby psów
Niekiedy jednak tak jak w przypadku ludzi u psów trafiają się choroby. Niegdyś towarzyszą im one od urodzenia a innym razem są nabywane. Dlatego, ważną kwestią jest odpowiednie żywienie psa. Dzięki temu, możemy u naszego pupila uniknąć wiele dolegliwość nawet jeśli choroba jest przewlekła. W przypadku niewydolności wątroby, musimy liczyć się z tym, że dieta odgrywa bardzo ważną rolę, więc jeśli zauważymy, że pies jest smutny, apatyczny, nie chce jeść oraz krąży bez celu, jak najszybciej musimy udać się z nim do lekarza weterynarii. Na pewno zaleci on stosowanie odpowiedniej karmy. Jaką wybrać?

ROYAL CANIN Hepatic – puszka
Jest to karma, która została stworzona z myślą o psach u których nieprawidłowo funkcjonuje wątroba. Z racji , że jest to organ o ważnych dla organizmu funkcjach należy ja wspierać. Jest on odpowiedzialna za składowanie witamin i minerałów, oczyszczanie z toksyn, produkowanie żółci niezbędnej do procesu trawienia. A ona także bardzo dobra zdolność do regeneracji. Dlatego też, karma Royal Canin, została tak zaprojektowana , aby ułatwiać wątrobie regeneracją i powrót do sił. Posiada ona składniki najwyższej jakości, które wspierają funkcjonowanie wszystkich narządów. Dzięki zwartości L-karnityny, ułatwia ona i przyśpiesza metabolizm tłuszczów oraz zaspokaja potrzeby energetyczne wątroby. Dzięki odpowiedniemu poziomowi białka nie jest ona obciążona, ale zapewnione są walory smakowe posiłku. Naturalny układ odpornościowy jest wspierany przez witaminy, taurynę i minerały, które także zwalczają wolne rodniki. Miedź nie odkłada się w wątrobie ponieważ jej zawartość w karmie jest obniżona.