Karma dla psów borykających się ze schorzeniami mózgu

Chcesz mieć psa? Jeśli tak, to musisz wiedzieć jak takim zwierzakiem się należy zająć. Jednym może się to wydawać łatwe zaś dla innych jest nie lada wyzwaniem. Jednak sama opieka to jeszcze nie wszystko, ponieważ pies musi mieć odpowiednie warunki. Nie możemy trzymać dużego zwierzaka w małym mieszkaniu. Jeśli mieszkamy w bloku, to lepiej jest się postarać o mniejszego pupila. Będzie on miał więcej miejsca ze względu na mniejsze gabaryty. Nie robi on także dużo hałasu. Możemy także w czasie kiedy będziemy w pracy zostawić otwarte drzwi na balkon, aby psiak mógł oddychać świeżym powietrzem, ale musi być on zabezpieczony siatka lub kratką, aby psiak nie wypadł.

Duże psy są zwykle wybierane do mieszkania w domu lub po prostu jako stróże posesji na wsi. Potrzebują one dużo miejsca, ruchu i zabawy. Niekiedy spotkać się możemy także w mieście z takimi osobnikami, ale zwykle takie osoby mają większe mieszkania i często pupili wyprowadzają. Jednak zarówno duży jak i mały pies wymaga opieki. Nie możemy go zaniedbywać ponieważ te zwierzęta kochają towarzystwo i zabawę. Jednak na starość się uspokoją. Dokuczają im wtedy schorzenia nerek, wątroby lub nawet mózgu. Pies wtedy nie reaguje na komendy, dziennie się zachowuje i bardzo dużo śpi. Jeśli zauważymy u naszego psiaka takie objawy, to jak najszybciej należy się udać do weterynarza. Powie jakie stosować leczenie i dietę. Zmiana diety jest wtedy wyjątkowo ważna, ponieważ powinna ona wspierać mózg i dostarczać mu paliwa niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania.

HILL'S Canine b/d
Jest to karma, która zapewnia wszystkie niezbędne składniki , które są potrzebne starszemu psu. W jej składzie znajdziemy przeciwutleniające witaminy oraz składniki mineralne, które są odpowiedzialne za ochronę komórek mózgu przed wolnymi rodnikami. Olej rybi pomaga zaś w prawidłowe funkcjonowanie mózgu. Zawartość witaminy E, która została podwyższona, zapewnia zatrzymywanie zmian , które są związane z wiekiem psa. Kwas alfa-liponowy oraz l-karnityna wspomagają tworzenie się energii w mitochondriach oraz ograniczają wytwarzanie wolnych rodników. Kwasy tłuszczowe omega 3 pomagają w przeprowadzaniu najważniejszych procesów w błonach komórkowych. Obniżona zawartość białka , sodu oraz fosforu zapobiega powstawaniu problemów z funkcjonowaniem serca i nerek. Zaś obecność włókna wspomaga pracę jelita grubego. Pozytywne wyniki stosowania karmy możemy zauważyć już po 6 tygodniach.