Jakie składniki powinna zawierać karma dla psa z chorobami stawów?

Masz psa? A może zamierzasz mieć? Jednak pies, to nie jest zabawka, która jak się nam znudzi , to może zostać rzucona w kąt. Jeśli rzeczywiście kochasz te zwierzęta, to rzeczywiście warto przygarnąć jakiegoś psiaka. Jeśli jednak jest to tylko kaprys, to lepiej sobie odpuść, ponieważ psy bardzo się przywiązują do właściciela. Jeżeli więc będziesz później chciał ho komuś oddać, to będzie on nieszczęśliwy i poczuje się zdradzony. Dla osób odpowiedzialnych pies jest doskonałym towarzyszem. Jednak trzeba go wyprowadzać, pielęgnować , prowadzić do weterynarza i porządnie karmić.
Dieta u psa ma ogromne znaczenie. Większość ludzi jedna o tym nie pamięta i kupuje karmę swojemu pupilowi w markecie. Jest to najgorsze co możemy mu dać do jedzenia. Takie pożywienie jest pełne alergenów, konserwantów, barwników oraz wzmacniaczy smaku. Możemy znaleźć w takich karmach mnóstwo chemii, która na pewni nie służy utrzymaniu zdrowia psa. W przypadku niektórych ras psów powinniśmy szczególnie uważać na dietę. Mają one bowiem genetycznie uwarunkowane schorzenia stawów. Zdarza się to raczej u psów dużych, ale nie tylko. W takim wypadku musimy kupować specjalistyczne karmy dla pupila, które zawierają odpowiednie dawki substancji, które będą wspierać funkcjonowanie stawów zwierzęcia. Co powinna zawierać dobra karma?

Niezbędne składniki
Zawsze zanim karę kupimy powinniśmy zwrócić uwagę na to, co ma ona w składzie. Czego poszukiwać na etykiecie? Kwasów tłuszczowych omega 3. Są one odpowiedzialne za zmniejszenie stanów zapalnych w stawach. Dzięki temu, nie będzie odczuwany ból podczas poruszania się. Bardzo dobrze wpłynie to na samopoczucie i jakość życia psa, który będzie miał więcej ochoty na ruch. A kwas eikozapentaenowy?Jego zadaniem jest chronienie przed zniszczeniem chrząstki stawowej. Zwiększona ilość miedzi, bardzo dobrze wpływa na prace kości i chrząstek, dlatego powinno być jej w karnie odpowiednio dużo. O zapobieganie otyłości dba L-karnityna. Bardzo ważne jest to w przypadku tych ras psów, które narażone są na problemy z masą ciała, co niekorzystnie wpływa na stawy. W takiej karmie nie powinno także zabraknąć witamin. Dla zdrowia stawów ważne są C i E. Witamina C jest odpowiedzialna za pomoc w procesie syntezy kolagenu. Zaś witamina E stabilizuje błony komórkowe. Dzięki tym witaminom zwalczane są także wolne rodniki, ponieważ są one przeciwutleniaczami.