Karma dla zdrowych stawów u psa

Chcesz mieć psa? Jeśli tak i skoro ma być to Twój pierwszy pies, to powinieneś koniecznie się co nieco o takim zwierzęciu dowiedzieć. Przede wszystkim, należy pamiętać, że nie jest to zabawka i nie możemy mieć chwilowej chęci na posiadanie psa, a później go porzucić bo nam się znudził. Takie zwierzęta bardzo przeżywają rozłąkę i czują się zdradzone prze właściciela. Takie przywiązanie jest szczególnie silne w przypadku niektórych ras, dlatego psa dorosłego nie powinno się oddawać w inne ręce. Jeśli już zamierzasz kupić psa, to przemyśl bardzo dobrze te decyzję.

Pamiętaj, że jeśli mieszkasz w mieście, to lepiej jest wybrać psa mniejszego. Nie potrzebuje on aż tyle miejsca, ale także ruch jest mu potrzebny. Robi jednak mniej hałasu i nie ma dostępu do wyżej położonych przedmiotów, a transport zwierzaka przy np. wyjeździe na wakacje jest o wiele łatwiejszy.
Ostatnio bardzo popularne stały się labradory, których widać coraz więcej. Nie jest to jednak pies, który nadaje się dla każdego. Mają one genetycznie kiepskiej jakości stawy, które zaczynają się w późniejszym wieku psuć. Jeśli dobrze nie zadbamy o psa, to będą one dokuczać psu jeszcze wcześniej. Dlatego trzeba wiedzieć jak takim psem się zająć oraz co podawać mu jeść. Bardzo ważna jest karma. Powinna ona być specjalnie dostosowana do potrzeb takiego psa.

HILL'S Canine j/d – puszka
Jest to karma mokra dla psów dorosłych, która dba o ich stawy, zdrowie i witalność. Jest on lekkostrawna i posiada niski poziom tłuszczu. Składniki w niej zawarte są najwyższej jakości i spełniają wszelkie standardy i oczekiwania pupili. Wspierają one prawidłowe funkcjonowanie stawów, a dzięki zawartości glukozaminy i siarczanu chonodroityny niwelują ścieranie się chrząstek. Zawierają także l-karnitynę i zmniejszoną ilość wartości energetycznej, co wspomaga utrzymanie prawidłowej masy ciała psa. O układ odpornościowy oraz skórę i piękną sierść zwierzęcia zadbają zaś kwasy tłuszczowe omega 3 i 6. Karma ma także doskonały smak, który gwarantuje zadowolenie pupila i chętne zjadanie posiłków. Połączenie witamin i minerałów sprawia, że karma jest bardzo pomocna w procesie leczenia schorzeń związanych ze stawami u psów.