Czy wybór karmy ma znaczenie przy schorzeniach mózgu?

Psy są doskonałymi kompanami ludzi. Są to także wierni przyjaciele. Wiedzą to CI którzy te kochane zwierzęta posiadają. Są jednak także Ci, którzy nie mają psów. Takie osoby, jeśli są samotne, to mają wszędzie ciszę i czeto są smutni. Taki psi towarzysz mógłby bardzo skutecznie wprowadzić radość do domu i przewrócić pozytywne myślenie. Jednak jest to stworzenie które nadaje się dla osób wiedzących jak o nie zadbać. Nie możemy kupować czy adoptować psa jako zabawki.
Pamiętaj, że psy potrzebują dużo ruchu i trzeba je często wyprowadzać.

Nie powinniśmy dużego psa trzymać w małym mieszkaniu, ponieważ będzie on tam miał za mało przestrzeni. Jako psy miastowe znacznie lepiej sprawdzają się rasy małe. Często możemy zobaczyć maltańczyki czy yorki na smyczach. Jeśli mamy większe mieszkanie lub dom na wsi, to wtedy dużych rozmiarów pies będzie miał wystarczająco miejsca. Należy jednak pamiętać, aby dbać o dietę psa, aby na starość nie dolegały mu różne schorzenia. U starszych psów, bardzo często pojawiają się schorzenia mózgu. Wtedy także trzeba stosować odpowiednio dobrana dietę. Jeśli nie wiemy jakie składniki powinniśmy psu dawać, to lepiej jest wtedy kupić karmę gotową.

Co wybrać?
Wybór karmy jest w takim przypadku bardzo istotny, ponieważ nasza pomyłkę przepłacimy zdrowym psa. Co powinna zawierać taka karma? Przede wszystkim składniki, które będą wspierać pracę mózgu. W składzie powinna się znaleźć witamina E oraz inne przeciwutleniacze dzięki czemu pies będzie chroniony przed wolnymi rodnikami. Kolejnym składnikiem jest L-karnityna. Przyczynia się ona do wytwarzania w mitochondriach energii. Powinniśmy także znaleźć w niej kwasy tłuszczowe omega 3, ponieważ wspomagają one ważne procesy, którą zachodzą w komórkach. Pracę jelita grubego wspiera w takiej karmie włókno, którego powinna być podwyższona ilość. Ilość białka jest jednak obniżona, aby serce i nerki nie były obciążane.

Nie kupujmy dla takiego psa karmy w markecie. W takim pożywienie nie znajdziemy niezbędnych dla psa składników, które zapewnią mu zdrowie. Posiadają one mięso, które jest niewiadomego pochodzenia, wzmacniacze smaku, ab pies się od nich uzależnił, barwniki oraz konserwanty. Starajmy się czytać składy karm i kupować te, które są specjalnie przeznaczone dla psów starszych ze schorzeniami mózgu. Znajdziemy je w dobrych sklepach zoologicznych.