Schorzenia stawów - wybór najlepszych karm

Marzysz o psiaku? Wiele osób chce mieć psy, ale nie zawsze mają one do tego warunki, aby takiego psa trzymać. Zdarzają się także takie osoby, które pracują do później godzin i nie mieliby kiedy takiego psa wyprowadzać. Jeśli mieszkasz w mieście w małym mieszkaniu, to nie decyduj się na dużego psa. Postaw raczej na rasę mniejszą. Taki pies nie potrzebuje aż tyle miejsca, nie trzeba go tak często wyprowadzić i w razie choroby, kiedy nie mamy jak wyprowadzić psa, to możemy ustawić mu kuwetę.  W przypadku psa dużych gabarytów byłoby to dość trudne. Zwykle w mieście spotykamy psy rasy maltańczyk, york czy jamnik. Są one najbardziej popularne. 

Jeśli mieszkasz w domu lub masz duże mieszkanie, to możesz mieć większego psa, ale trzeba pamiętać , że duże rasy psów wymagają częstszego wyprowadzania. Co więcej jeśli zdecydujemy się na rasowe, to w przyszłości mogą się pojawić u nich problemy ze stawami. Takie schorzenia najczęściej obserwujemy u labradorów. Dlatego trzeba pamiętać o diecie, która ma bardzo ważne znaczenie w tym przypadku. Jaką karmę wybrać dla takiego psiaka?

EUKANUBA Daily Care Sensitive Joints
Jest to karma, która stworzona została dla poszczególnych ras psów, które mają wrażliwe stawy. Posiada ona składniki , które pozwalają zachować zdrowie stawów na długo. Psy zachowają zwinność dzięki temu, że w karnie znajduje się glukozamina i siarczan chondroityny. Dobre trawienie zapewnia pulpa buraczana, a białko zwierzęce stabilizuje na odpowiednim poziomie ilość tkanki tłuszczowej. Dzięki zawartości minerałów stomatologicznych, zęby pozostają w doskonałym stanie. Za zdrową skórę i piękną sierść opowiadają kwasy tłuszczowe omega 3 i 6.

HILL'S Canine j/d
Jest to karma zaprojektowana dla psów, które mają problemy ze stawami. Łagodzi ona ich bóle i spowalnia pojawianie się zmian. Działa ona dwubiegunowo. Zarówno pomaga w bólu jak i poprawia jakość życia psa dzięki poprawieniu stanu chrząstek. Karma posiada białko oraz produkty pochodzenia zwierzęcego, które pomagają utrzymać prawidłowa masę ciała i zapewniają walory smakowe, produkty roślinne, jaka, zboża, tłuszcze dla zdrowej skóry i pięknej sierści oraz witaminy i minerały.
TROVET Omega Hydrolysed Diet (OHD dla psów)
Jest to karma, która przeznaczona jest dla psów z nietolerancją pokarmową, chorobami serca oraz stanami zapalnymi skóry i jelit. Jest ona hipoalergiczna, a jej składniki to głównie białka ryb, soi oraz kurczaka. Przeciwdziałają one powstawaniu i nawrotom alergii u psa. Kwasy tłuszczowe, olej rybi oraz ogórecznik pomagają w gojeniu się ran oraz przy infekcjach. Ogórecznik leczy cukrzycę , schorzenia wątroby oraz tarczycy. Karma działa antyoksydacyjnie.