Czym różnią się suche diety weterynaryjne dla psów ze schorzeniami stawów od mokrych diet weterynaryjnych?

Chcesz mieć psa? Jeśli tak, to powinieneś się zastanowić najpierw czy będziesz potrafił się takim psiakiem zająć. Po drugie trzeba mieć czas aby psa wyprowadzać oraz mieć dla niego odpowiednie warunki. Jeśli szukasz psa do miasta i mieszkasz w małym mieszkanku, to nie warto brać psa dużego . Znacznie lepszym pomysłem jest wzięcie pupila rasy mniejszej. Nie podobają cię się yorki i maltańczyki, które ciągle widzisz na spacerach z właścicielami? W takim razie masz do wyboru jeszcze mnóstwo innych ras. Bardzo interesujący wygląd ma jamnik, corgi czy pomsky. Możesz także wybrać jakąś hybrydę czyli połączenie dwóch ras. Niekiedy powstają bardzo ciekawe zwierzaki.

Jeśli mieszkasz w domu z ogrodem lub po prostu na wsi, gdzie jest mnóstwo miejsca, to wtedy możesz pozwolić sobie na psa większych gabarytów. Bardzo dużą popularnością cieszą się ostatnio golden retrievery oraz labladory. Jednak trzeb liczyć się z tym, że niekiedy rasy są obciążone genetycznie różnymi chorobami. Labladory mają np. dość spore problemy ze stawami. Muszą więc przestrzegać diety, która uchroni ich przed przykrymi konsekwencjami.

Karma sucha czy mokra?
W sklepach zoologicznych znajdziemy karma dla psów, które są przeznaczone dla tych, które mają problemy ze stawami. Jednak spotykamy się zarówno z tymi mokrymi jak i suchymi. Czym się od siebie różnią i którą powinniśmy podawać naszemu pupilowi? Karmę sucha i mokrą rozróżnia to, że jedna ma więcej wody , a druga nie ma jej praktycznie w ogóle. Jest także różnica ilości składników odżywczych i energii jaka karma dostarcza.

Trzeba pamiętać, że karmy suchej powinniśmy podawać mniej. Wynika to z faktu, ze jest ona bardziej odżywcza. Wcale nie oznacza to jednak, że powinniśmy zrezygnować z karmy puszkowanej ponieważ jest ona zła czy nieodpowiednia dla naszego psa. Jest to także wartościowy pokarm i zbilansowany. Jeśli nasz pies jest wybredny, to stosowanie mokrej karmy może być bardziej zachęcające dla niego, ponieważ ma ona lepsze walory smakowe. Także lepiej się sprawdzi jeśli pies ma problemy z przewodem pokarmowym czy rozgryzaniem. W przypadku chorób stawów warto łączyć ze sobą suchą i mokrą karmę.