Schorzenia wątroby u psa - dieta

Masz psa? Jeśli nie, to czas się o innego postarać. Trzeba jednak wcześniej wiedzieć o nim kilka rzeczy. Przede wszystkim, ważna jest wiedza, która dotyczy pielęgnacji i karmienia. Jeśli będzie to szczeniak, to musisz być przygotowany na to, że będzie on gryzł wszystko co napotka na swojej drodze, zostawiał kałuże moczu, a w nocy wył i uniemożliwiał spanie. Można taka opiekę porównać do tej nad małym dzieckiem. Jednak psy bardzo szybko rosną. Aby wyrósł na doskonałego przyjaciela i towarzysza, musisz sam o to zadbać, w zależności od tego jak będziesz traktował swojego psa, będzie on kochany lub agresywny czy smutny.

Bardzo ważne jest zarówno żywienie małego psiaka jak i tego dużego. Nie możemy podawać mu kiepskiej jakości karm. Zawierają one bardzo często mięso niewiadomego pochodzenia, mnóstwo konserwantów, wzmacniaczy smaku i barwników. Taka karma jest bardzo złym posiłkiem dla zwierzaka i powoduje szereg dolegliwości. Nie pojawią się one od razu, ale po jakimś czasie zauważymy , że pies jest ospały, ma mało energii, nie ma ochoty na ruch, brak mu apetytu , nawet może sprawić, że będzie on agresywny. Najczęściej okazuje się , że dokucza mu wtedy niewydolność wątroby.

HILL'S Canine l/d - puszka
Wątroba to ta samo ważny narząd jak chociażby serce czy żołądek. Spełnia on wiele życiodajnych funkcji. Odpowiedzialna jest za produkowanie żółci niezbędnej do prawidłowego metabolizmu, magazynuje witaminy i minerały, filtruje toksyny oraz wchłania składniki odżywcze. Ma ona także zdolność do odbudowy, może być one jednak zaburzona. Dlatego w takim wypadku konieczna jest karma, która przywróci zdolność regeneracji wątrobie lub ją wspomoże.
Dlatego warto wybrać HILL`S, która dba o wątrobę naszego pupila, ponieważ po została stworzona. Zawiera ona L-karnitynę, która utrzymuje odpowiedni poziom metabolizmu tłuszczów. Wątroba nie jest obciążona, ponieważ ilość białka została w karmie zmniejszona. Kwasy tłuszczowe omega 3 i 6 zwarte w karmie doskonale wpływają na wzmocnienie układu odpornościowego oraz zapewniają zdrową skórę wolną od alergii i lśniącą sierść. Witaminy wspierają działanie organów wewnętrznych, a składniki najwyższej jakości zapewniają dokonały smak oraz zaspokojenie apetytu każdego psa.