Dieta dla psów ze schorzeniami mózgu

Jeśli jesteś samotny, to potrzebujesz kogoś, kto przywróci Ci radość i sens życia, gdyż zwykle samotność wiąże się ze smutkiem lub depresją. Potrzebny jest wiec ktoś, kto do życia wprowadzi trochę światła, radości i pozytywnej energii. Dlatego takie osoby powinny mieć psy. Są to doskonałe zwierzęta, które uwielbiają towarzystwo człowiek i bardzo chętnie biegną na spacery, dają się głaskać i lubią być w centrum uwagi. Są także wiernymi przyjaciółmi, którzy nas nie opuszczą w potrzebie, bronią osoby, które kochają i są zdolne do poświeceń.

Trzeba jednak wziąć pod uwagę , że pies to nie jest zabawka i nie adoptujemy go jako leku na depresję. Jeśli rzeczywiście wiemy jak nie takim psem zająć, to warto zastanowić się czy posiadamy dla niego odpowiednie warunki. Mieszkając na wsi możemy pozwolić sobie na dużego psa, zaś mając małe mieszkanie lepiej się sprawdzi mniejszy. Psa możemy adoptować ze schroniska. Będzie on nam do końca życia wdzięczny za ten gest. Nie zawsze znajdziemy tam młodego psa, ale te starsze także doskonale się nadają. Musimy ich jednak prawidłowo żywić, ponieważ wraz z wiekiem mogą pojawiać się schorzenia mózgu. Jednak podawanie psu prawidłowej karmy i wizyty u lekarza weterynarii pomogą nam złagodzić problemy zdrowotne psa.

HILL'S Canine b/d
Karma ta została specjalnie stworzona z myślą o psach starszych. Wspomaga ona zdrowie psów, które mają problemy ze schorzeniami mózgu oraz łagodzi objawy choroby. Jest ona bogata w składniki najwyższej jakości które zostały opracowane przez ekspertów, aby jak najlepiej wpływały na kondycje zdrowotną psa. Zawiera ona przeciwutleniacze, witaminę E oraz karotenoidy i flawonoidy, które zabezpieczają przed uszkodzeniami jakie powodują wolne rodniki. Przeciwdziałają one także zmianom w zachowaniu psa jakie powoduje straszy wiek zwierzęcia. Obecność L-karnityny wpływa na zmniejszenie ilości wolnych rodników oraz ułatwienie tworzenia w mitochondriach energii. Duża ilość kwasów tłuszczowych omega 3 wspiera procesy , które zachodzą w błonach komórkowych zaś utrzymanie prawidłowego funkcjonowania nerek i serca wspomaga obniżony pozom fosforu, sodu oraz białka.