Karmy wspomagające pracę wątroby

Na pewno zauważyłeś, że choroby towarzyszą nie tylko ludziom, ale także zwierzętom. Zapadają one na nie kiedy wchodzą w dorosłość lub mają już od urodzenia. Związane są one z genami lub nieprawidłowym stylem życia. Bardzo często to, czy nasz pies będzie chory czy zdrowy zależy od tego jak będziemy się nim opiekować i jaką zapewnimy mu dietę. Ważne , aby zawiera ona wszelkie potrzebne składniki do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Bardzo często możemy się spotkać z chorobami wątroby, jej niewydolnością itp. jest to niebezpieczne, ponieważ narząd ten pełni ważne funkcje w organizmie. Trzeba więc wiedzieć jak takie schorzenia leczyć oraz jaką dietę stosować.

TROVET Highly Digestible Liverprotecting Diet
Jest to karma, która została stworzona dla psów dorosłych, które mają problemy z chorobami układu pokarmowego oraz niewydolnością wątroby. Dieta oparta o karmę Trovet HLD posiada tylko składniki najwyższej jakości, które pochodzą z zaufanych i pewnych źródeł. Są one łatwo przyswajalne i lekkostrawne. Dzięki temu, że karma posiada duże ilości lecytyny i choliny, pomaga w metabolizmie tłuszczów u psa. Co więcej możemy ją także podawać szczeniętom.

ROYAL CANIN Hepatic
Dieta zaprojektowana specjalnie dla psów , których wątroba nie pracuje prawidłowo. Z racji, że jest organem, który zarówno u człowieka jak i zwierząt odgrywa ważne zdania w organizmie, powinna być ona w dobrym stanie. Jakie są zadanie wątroby? Przede wszystkim oczyszcza organizm z toksyn, produkuje żółć niezbędna do procesów trawienia, składuje witaminy i minerały oraz pobiera substancje odżywcze. Bardzo ciekawą zdolnością wątroby jest jej samoregeneracja. Dzięki temu , nawet jeśli znaczna część komórek jest zniszczona to i tak spełnia ona swoją funkcję. Karma Royal Canin, pomaga jej w odpowiednim działaniu, poprawia jej stan i zapobiega przed ponownym niszczeniem komórek. Przyśpiesza ona także metabolizm tłuszczów oraz zaspokaja wysokie wymagania energetyczne, ponieważ posiada odpowiednią dawkę L-karnityny. Karma doskonale smakuje , a przy okazji nie obciąża wątroby, ponieważ poziom białka został w niej odpowiednio zbilansowany. Tauryna, luteina oraz witaminy polepszają działanie układu odpornościowego oraz niwelują wolne rodniki. Miedź nie odkłada się w wątrobie ponieważ jej ilość jest znacznie zredukowana zaś odpowiednio dobrane substancje, zapewniają prawidłową i odżywczą dietę.